Plaçkitet një bankomat në Rrugën B në Prishtinë, u përdorën eksplozivi dhe armët

0
1

Një bankomat në Rrugën B në Prishtinë është plaçkitur sot në orën 5:30, ka bërë të ditur Policia e Kosovës për KOHËN.

Këtë e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë, Flora Ahmeti, ku sipas saj, grabitja është kryer me një mjet shpërthyes nga disa persona të dyshuar që në ikje, kanë shtënë më armë zjarri në drejtim të rojës.

“Nuk raportohet për persona të lënduar. Derisa ekzaminimi po vazhdon në vendngjarje, hetuesit policor janë duke punuar në identifikimin dhe arrestimin e personave të dyshuar” thuhet në konfirmimin e Ahmetit.

Lini një koment!