Fluks i madh i mërgimtarëve në Merdar dhe aeroport

Në pikën kufitare në Merdar sot është një fluks i madh i mërgimtarëve që po vijnë në Kosovë.

Zyrtarët policorë kanë konfirmuar për KOHË-n se fluksi ka nisur që nga ora 08:00.

Kolonat e gjata vazhdojnë të jenë edhe në këto momente.

Reklama e sponzorizuar

Ndërkohë, sot është raportuar edhe për një numër të madh të mërgimtarëve dhe qytetarëve në Aeroportin e Prishtinës, që kanë ardhur në Kosovë për festat e fundvitit.

Image may contain: one or more people, people standing, crowd, sky and outdoor