Home Tags Qeveria

Tag: qeveria

Qeveria me mbi 3 miliardë euro buxhet, s’ka ligj të pagave

0
Rreth 750 milionë në buxhetin 3 miliardësh për vitin 2023 do të shkojnë për paga dhe mëditje, sipas projektligjit për buxhetin miratuar nga Qeveria...

Si mund t’i merrni fondet e Qeverisë për ngrohje efiçiente?

0
Pak kohë para se të bien temperaturat në Kosovë dhe qytetarët të jenë të obliguar t’i ngrohin shtëpitë dhe banesat e tyre, Ministria e...

Qeveria, 40 mijë vende pune – ekonomistët: Është vetëm formalizim i...

0
Kreu i ekzekutivit, Albin Kurti ka vlerësuar se gjatë qeverisjes së tij ka pasur progres ekonomik në Kosovë, duke numëruar rritjen e prodhimit, eksportit...

Qeveria e Kosovës tash e sa muaj ka bllokuar eksportin e...

0
Bëhen pesë muaj që kur Qeveria e Kosovës me anë të një vendimi ka kërkuar që të ndalohen përkohësisht për eksport disa nga produktet...

Qeveria ndan 41 milionë euro për rrymë – subvencion për “përballimin...

0
Qeveria e Kosovës ka miratuar ndarjen e 41 milionë eurove për Ministrinë e Ekonomisë, si mbështetje për qytetarët për tejkalimin e krizës energjetike. Sipas kërkesës...

“Paaftësia e Qeverisë dhe KEK-ut po i kushton Kosovës 56 milionë...

0
Anëtari i LDK-së, Xhafer Tahiri, ka thënë se Kosova ka humbur 56 milionë euro për energji, që nga 19 korriku. “130 MWh energji nuk po...

Këto janë të gjitha vendimet që u morën sot në mbledhjen...

0
Qeveria e Kosovës ka zhvilluar mbledhjen e 92-të me radhë, në të cilën ka miratuar shtatëmbëdhjetë vendime, raporton Gazeta Blic. Sipas një njoftimi për media...

Qeveria paguan 40 milionë euro për rrymën në veri

0
Qeveria e Kosovës ka marrë vendim për pagesë në vlerë prej 40 milionë euro, për detyrimet që ndërlidhen me shpenzimin e energjisë elektrike në...

Kurti emëron bordet e drejtorëve të katër ndërmarrjeve publike

0
Kryeministri Albin Kurti në mbledhjen e qeverisë ka emëruar bordin e drejtorëve të katër ndërmarrjeve publike, përfshirë atë të hekurudhave Train-Kos, dhe tri kompanive...

Protestë e punëtorëve të pastrimit dhe sigurimit për mospërfshirje në 10%...

0
Punëtorët e pastrimit dhe sigurimit, në të gjitha institucionet shëndetësore publike në vend, protestuan sot për 30 minuta. Ata kundërshtuan mospërfshirjen në pagesën shtesë prej...