Kursi i këmbimit/ Si e kane nisur javën valutat kryesore

Dollari amerikan e ka nisur javën pozitivisht duke u blerë këtë të hënë me 102.9 lekë dhe duke u shitur me 103.7 lekë, sipas kursit të këmbimit lokal.

Monedha europiane është dobësuar këtë fillim jave teksa blihet mëngjesin e sotëm me 121.1 lekë dhe shitet me 121.8 lekë.

Referuar tregut të brendshëm valutor Paundi britanik blihet sot me 141.2 lekë dhe shitet me 142.2 lekë krahasuar me javën e kaluar.

Reklama e sponzorizuar

Franga zvicerane ka humbur pikë në raport me javën që lamë pas duke u blerë sot me 110.3 lekë dhe duke u shitur me 111.1 lekë./SCAN TV/