‘Rrëzohen’ valutat kryesore përballë lekut – Dobësohen ndjeshëm Paundi dhe Dollari

Paundi britanik ka humbur pikë mëngjesin e sotëm duke u blerë sot me 140.5 lekë dhe duke u shitur me 141.5 lekë sipas kursit të këmbimit lokal në raport me ditën e djeshme.

Dollari amerikan gjithashtu ka humbur pikë këtë të martë pasi në raport me dje blihet sot me 106.4 lekë dhe shitet me 107.3 lekë.

Monedha europiane ka pësuar një rënie të lehtë të vlerës këtë mëngjes pasi krahasuar me ditën e hënë blihet sot me 120.4 lekë dhe shitet me  121 lekë.

Reklama e sponzorizuar

Referuar tregut të brendshëm valutor Franga zvicerane ka regjistruar rënie të kuotës duke u blerë sot me 115.3 lekë dhe duke u shitur me 116.2 lekë në raport me një ditë më parë./ SCAN TV/