Home Tags Euro

Tag: euro

Euro bie nën 1 dollar në tregjet aziatike, hera e parë...

0
Në tregjet aziatike, vlera e euros ra në 0.99 dollar për herë të parë që nga viti 2002. Më 5 shtator, vlera e funtit britanik...

Pesë gjërat që duhet të dini për transportin publik në Gjermani...

0
Oferta mujore e biletave prej 9 € do të skadojë në fund të gushtit, këtu janë disa gjëra që duhet të dini për transportin...

Frangu vazhdon të rritet kundrejt euros

0
Frangu po vazhdon të ngjitet kundrejt euros – mbetet nën nivelin e pikës 96. Krahasuar në janar, franga qëndroi në 1.03. Banka Kantonale e Cyrihut thotë...

Si do t’i marrin paratë e bonusit qytetarët në Austri?

0
Cilët persona do të përfitojnë nga 500 euro? Sa para do të marrin fëmijët? Si duhet aplikuar për të marr bonusin? Bonusi prej 500 eurosh...

Pse euro humbi vlerën në raport me frangun zviceran dhe dollarin...

0
Frangu dhe dollari ka vlerë më të madhe se sa monedha e përbashkët europiane në tregun e këmbimit valuator, shkruan albinfo.ch. Para pak javësh, frangu...

Qeveria ndan 41 milionë euro për rrymë – subvencion për “përballimin...

0
Qeveria e Kosovës ka miratuar ndarjen e 41 milionë eurove për Ministrinë e Ekonomisë, si mbështetje për qytetarët për tejkalimin e krizës energjetike. Sipas kërkesës...

Pasi iu vodhën 50 mijë euro, deputetit të VV-së do t’i...

0
50 mijë euro iu vodhën në muajin qershor. Pavarësisht se kanë kaluar gati dy muaj që nga koha kur deputetit të Vetëvendosjes, Mirsad Shkreta, iu...

Dollari në rritje, euro u dobësua për 0.2 për qind

0
Dollari filloi një trajektore rritëse në tregtinë në Londër sot, pasi disa zyrtarë të Rezervës Federale të SHBA-së (FED) hodhën poshtë idenë se të...

Çmimet e patundshmërive shkojnë në qiell

0
Rritja e çmimeve të produkteve të ndërtimit ka rritur çmimin e patundshmërive në Kosovë duke bërë që fuqia blerëse të bjerë. Vetëm gjatë këtij viti,...

Ky është arsyetimi i ministres Rizvanolli për ndarjen e 40 milionë...

0
Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli, e ka quajtur vendim të rëndësishëm ndarjen e 40 milionë eurove për KOST-in, raporton Gazeta Blic. Ajo tha se kjo...