Home Tags Europa

Tag: europa

Europa po shkon drejt recesionit. Sa i rëndë do të jetë?

0
Goditja e inflacionit po përkon me një rënie ekonomike, shkruan The Economist Shenjat paralajmëruese janë tashmë të dukshme. Lufta e Rusisë ndaj Ukrainës, rimëkëmbja e...

Deklaratat e tregtarëve të energjisë elektrike në Europë janë tepër të...

0
Mbajtja e dritave ndezur në Europë këtë dimër mund të jetë më e vështirë sesa deklarojnë qeveritë aktualisht. Çdo javë, njerëzit që tregtojnë energji elektrike...

10.500 euro mesatarja për metër katrorë, dy qytetet me patundshmërinë më...

0
Parisi dhe Mynihu janë qytetet me patundshmërinë më të shtrenjtë këtë vit në Evropë, sipas grupit Deloitte. Blerësit e një banese të re në Mynih...

Çmimet e kafesë ekspres në Evropë: Më e shtrenjta në Kopenhagë,...

0
Ka një diferencë çmimi prej 3.30 euro mes ekspresit më të shtrenjtë dhe atij më të lirë. Studimi vjen nga revista gjermane Travelbook, e...

Kapitalizmi sipërmarrës në Europë

0
Sa të forta janë firmat teknologjike “njëbrirëshe” në Europë? Rënia nuk ka gjasa të dëmtojë teknologjinë në kontinentin e vjetër “Asnjë nga miqtë e mi...

Vendet më të mira të Europës për të blerë një shtëpi...

0
Nëse jeni në kërkim të një shtëpie për pushime, ose nëse dëshironi të përdorni paratë tuaja për një investim që mund ta përdorni për...

A do të mundet Europa t’i mbajë dritat ndezur këtë dimër?

0
Lufta energjetike e Europës po bëhet gjithnjë e më e rëndë. Pasi ndaluan ose premtuan se do të ndalonin importet e naftës ruse, udhëheqësit...

Ku në Evropë janë rritur më shumë çmimet e banesave?

0
Çmimet e shtëpive janë rritur me 45 për qind dhe qiratë me 17 për qind në të gjithë BE-në që nga viti 2010, tregojnë...

Këto janë dy pasaportat më të fuqishme për udhëtim në Evropë

0
Gjermania dhe Spanja janë konsideruar të kenë pasaportat më të fuqishme të Evropës për sa i përket numrit të destinacioneve që mund të vizitojnë...

Rritet pjesa e tregut të makinave elektrike në Europë, por shitjet...

0
Në tremujorin e dytë 2022, shitjet e automjeteve elektrike me bateri vijuan të rriten në BE, duke përfaqësuar 9.9% të regjistrimeve totale të automjeteve. Makinat...