Si ka nisur kjo javë për valutat kryesore përballë monedhës vendase?

Kursi i Këmbimit
Këmbimi i monedhave

Dollari amerikan e ka nisur këtë javë pozitivisht teksa është blerë këtë të hënë me 113.6 lekë dhe është shitur me 114.4 lekë krahasuar me javën e kaluar sipas kursit të këmbimit lokal.

Ndërkaq edhe Paundi britanik ka shënuar një rritje të lehtë të vlerës mëngjesin e sotëm pasi në raport me javën që lamë pas blihet sot me 136.6 lekë dhe shitet me 138 lekë.

Franga zvicerane ka regjistruar një rritje të ndjeshme të vlerës pasi në raport me javën e shkuar është blerë sot me 118 lekë dhe është shitur me 118.9 lekë referuar tregut të brendshëm valutor.

Reklama e sponzorizuar

Monedha europiane sakaq është dobësuar gjatë fundjavës teksa në raport me javën e shkruar blihet këtë filli jave me 118.6 lekë dhe shitet me 119.3 lekë./Scan Tv/