Home Tags çmimet

Tag: çmimet

A po iu ktheheni druve?

0
Për shkak të frikës se mund të ketë reduktime, por edhe rritje të çmimit të rrymës, familja Beka nga Prishtina, ka vendosur që këtë...

Maqedoni: Rritja e çmimeve ka kaluar mbi 10 përqind

0
Inflacioni në Maqedoninë e Veriut ka kaluar rritjen prej 10 përqind. Sipas të dhënave të fundit të Bankës Popullore të këtij vendi për periudhën...

Kërkesa për shtrenjtimin e rrymës, qytetarët thonë se është e papërballueshme

0
Pas kërkesës së KESCO-s për shtrenjtimin e energjisë elektrike, qytetarët e vendit e kundërshtojnë mundësinë e ngritjes së çmimit të rrymës për herë të...

Çmimet e patundshmërive shkojnë në qiell

0
Rritja e çmimeve të produkteve të ndërtimit ka rritur çmimin e patundshmërive në Kosovë duke bërë që fuqia blerëse të bjerë. Vetëm gjatë këtij viti,...

Rritja e çmimeve dhe rënia e euros, “boshatiset” plazhi i Shëngjinit

0
Plazhi i Shëngjinit u bë vitet e fundit një nga destinacionet me popullore për pushuesit nga Kosova, për shkak të afërsisë vetëm dy orë...

Çmimet problematike të barnave në Kosovë

0
Çmimi i ilaçeve që gjenden barnatore, nuk qëndron asnjëherë i njejtë. Problem i madh po konsiderohet të jenë edhe çmimet e barnave. Kjo vjen si rezultat...

Nis të shtrenjtohet sërish nafta në Kosovë

0
Çmimi i naftës ka filluar të shtrenjtohet sërish, vetëm disa ditë pasi Ministria e Industrisë, Tregtisë dhe Ndërmarrësisë njoftoi se më nuk do të...

Ku në Evropë janë rritur më shumë çmimet e banesave?

0
Çmimet e shtëpive janë rritur me 45 për qind dhe qiratë me 17 për qind në të gjithë BE-në që nga viti 2010, tregojnë...

Destinacionet më të lira dhe ato më të shtrenjta këtë verë...

0
Destinacionet më të lira, edhe këtë vit, sikurse një vit më parë vijojnë të mbeten Velipoja dhe Shëngjini. Çmimet këtë verë janë rritur në tërësi...

Pensionistët pas rritjes së çmimeve: Po blejmë pak, sa për t’i...

0
Me rritjen e inflacionit në Kosovë, pensionistëve u janë zbrazur xhepat. “Krejt shtrenjtë… Nuk e di, përpara nuk ka qenë kështu. Po blejmë më pak,...