Home Tags çmimet

Tag: çmimet

Rritja e çmimeve, Vetëvendosje prezanton rezolutën për mbrojtjen e furnizimit të...

0
Ushtruesja e detyrës së shefes së Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, ka thënë se qytetarët duhet të mbrohen nga ndikimi i inflacionit...

Publikohen çmimet maksimale të deriavteve për sot

0
Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, respektivisht Departamenti për Rregullimin e Tregut të Naftës, ka publikuar çmimet e produkteve të naftës për 24 orët...

MINT publikon çmimet maksimale të karburanteve për 24 orët e ardhshme

0
Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, respektivisht Departamenti për Rregullimin e Tregut të Naftës, ka publikuar çmimet e produkteve të naftës për 24 orët...

Kroacia vendos çmime tavan, kaq do të shiten nafta e benzina...

0
Qeveria e Kroacisë ka marrë vendim që të vendos çmimet maksimale për produktet e naftës dhe derivateve të saj. Sipas vendimit për dy javët e...

Këto janë çmimet e derivateve për 24 orët e ardhshme

0
Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, respektivisht Departamenti për Rregullimin e Tregut të Naftës, ka publikuar çmimet e produkteve të naftës për 24 orët...

Inflacioni në EQL, që po përhapet në të gjithë rajonin, do...

0
Inflacioni po nxitet nga kriza ushqimore dhe ndërprerja e zinxhirëve të furnizimit, fillimisht gjatë pandemisë dhe tani për shkak të luftës në Ukrainë, duke...

Kriza ekonomike; Dhërmiu sa i preferuar, aq edhe bosh këtë korrik

0
Mesi i sezonit veror dhe plazhet në një prej vendeve më të lakmuara të rivierës shqiptare Dhërmi janë thuajse të boshatisura. Shezlongë dhe vijë...

Pushimet mund t’ju kushtojnë më shtrenjtë sivjet, pritet rritje e çmimeve...

0
Një kafe, pije, apo drekë në një restorant po kushton gjithnjë e më shumë, duke detyruar shumë konsumatorë që të reduktojnë zakonin e përditshëm...

“Janë rritur në gjithë botën”, reagon Shoqata e Turizmit për çmimet...

0
Vëzhgimi në terren i kryer nga Euronews Albania në disa biznese që ofrojnë shërbime hoteliere në Vlorë, nxori në pah çmimet e kripura. Në...

Bie çmimi i naftës në tregun ndërkombëtar

0
Çmimet e naftës ranë në 99 dollarë pasi tregtarët kanë frikë se inflacioni i lartë do ta shtyjë bankën qendrore të SHBA të rrisë...