Home Tags çmimet

Tag: çmimet

Çmimet e ngritura përditë, zhvlerësojnë parashikimet optimiste për ulje të inflacionit...

0
Edhe këtyre ditëve ka vazhduar të ketë ngritje të çmimeve të shumë produkteve, sidomos të atyre të shportës, pra të produkteve elementare ushqimore, që...

Mbretëria e Bashkuar përballet me rritje të çmimit të energjisë me...

0
Mbretëria e Bashkuar ka njoftuar një rritje prej 80 për qind në faturat e energjisë elektrike dhe gazit, në një përkeqësim dramatik të krizës...

Pse çmimet globale të gazit janë kaq të larta?

0
Çmimet evropiane të gazit tani janë rreth dhjetë herë më të larta se niveli i tyre mesatar gjatë dekadës së fundit. Në muajin shkurt të...

Çmimet e gazit bien për të 70 ditë radhazi në tregjet...

0
Mesatarja kombëtare amerikane për një gallon gaz të rregullt ka rënë çdo ditë që kur u rrit në një nivel rekord prej 5,02 dollarë...

Rriten ҫmimet e gazit në Evropë mes frikës për një ndërprerje...

0
Çmimet e gazit natyror në Evropë pësuan rritje pasi kompania shtetërore e energjisë Gazprom ka deklaruar se do ta mbyll infrastrukturën e vetme më...

Çmimet e kafesë ekspres në Evropë: Më e shtrenjta në Kopenhagë,...

0
Ka një diferencë çmimi prej 3.30 euro mes ekspresit më të shtrenjtë dhe atij më të lirë. Studimi vjen nga revista gjermane Travelbook, e...

Krizë për pelet

0
Besnik Hasani, tash e dy javë, është duke kërkuar pelet në tregun e Kosovës. Në shumë dyqane thotë se ka mungesë, ndërsa aty ku...

Çmimet sërish “fluturojnë” në Kosovë, masat të paefektshme institucionale

0
Ngritje e madhe dhe e vrullshme çmimesh po ndodhin pikërisht vetëm disa ditë pas miratimit të Rezolutës nga Qeveria për frenimin e rritjës së...

Çmimet e gazit po bien, ja pse po ndodh kjo dhe...

0
Çmimet e gazit kanë rënë nën 4 dollarë për herë të parë që nga muaji mars, por tregu mbetet i pasigurt dhe ekspertët thonë...

‘Kërcejnë’ sërish çmimet: Vaji shkon afër 3 euro litri, vezët 4.23...

0
Ngritja e çmimeve në Kosovë nuk ka të ndalur, sidomos tek produktet bazë. Sipas çmimores së Agjencisë së Statistikave të Kosovë (ASK), ngritje e çmimeve...