Home Tags çmimi

Tag: çmimi

Sa i kushton një qytetari shqiptar mirëmbajtja e veturës në vit

0
Padiskutim që pjesën më të madhe të kësaj kosto e përfaqëson karburanti. Rritja e çmimit të karburantit gjatë muajve të fundit, padiskutim që ka bërë...

Paralajmërohet ngritja e çmimit të bukës – Qytetarët të pakënaqur, kërkojnë...

0
Pas rritjes së çmimit për karburante dhe të energjisë elektrike, pronarët e furrave në Prishtinë kanë paralajmëruar shtrenjtim të çmimit të bukës. Ndonëse nuk deshën...

Pse shtimi i prodhimit nuk do ta parandalojë rritjen e çmimit...

0
Vendet që “varen” shumë prej karburanteve presin me padurim takimin e kësaj jave të kartelit të OPEC-ut, i cili do të vendos nëse do...

Mullistët dalin kundër shtrenjtimit të bukës në 60 centë, kanë edhe...

0
Çmimi i bukës arriti në 60 centë në disa furra të vendit gjatë ditës së djeshme. Si arsye u dha rritja e çmimeve të...

Aeroportet e Europës me tarifat më të lira të parkimit 7-ditor

0
Aeroporti më i ngarkuar i Rumanisë zë vendin e nëntë në këtë listë. Më shumë se 12.8 milionë njerëz kalojnë nëpër këtë qendër udhëtimi...

Berjani: Vendimi i qeverisë duhet të respektohet, por ka gabime në...

0
Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë sot ka caktuar çmimin maksimal për një litër naftë, benzinë dhe gaz. Pas këtij vendimi kanë reaguar edhe...

Çmimi i bukës në Kosovë në stratosferë, 100% më i lartë...

0
Çmimi i ngritur i bukës në Gjilan për një të pestën e çmimit të deritashëm, dhe më shumë se 100 për qind që nga...

Si vendoset limiti për çmimin e naftës dhe sa do të...

0
Kryeinspektorja e Ministrisë së Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT), Lebibe Haliti, thotë se pompat e derivateve kanë filluar ta zbatojnë vendimin për çmimet e...

Zbritet çmimet e naftës dhe benzinës për 24 orët e ardhshme

0
Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka publikuar çmimet e derivative për 24 orët e ardhshme. Siç njofton MINT, çmimi maksimal i lejuar për naftë...

Në Kosovë duhet të punosh 47 minuta për një litër naftë,...

0
Çmimi i naftës në Kosovë ka arritur nivele rekord që shkojnë deri afro 2 euro për një litër naftë e benzinë. Një analizë e SCAN Tv...