Home Tags çmimi

Tag: çmimi

Ulën paksa çmimet e perimeve në tregjet e kryeqytetit

0
Sot dhe dje, reporteri i Buletinit Ekonomik ka shënuar ulje çmimi te disa produkte bujqësore, veçmas të disa perimeve, por edhe të disa frutave Më...

Deputeti Hoti tregon analizën se si Qeveria e Kosovës mund ta...

0
Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti ka shpërndarë një tabelë dhe bashkë me të një analizë se si do të mund të...

Paralajmërohet rritje e çmimit të vajit të ullirit

0
Rritja e çmimit vjen si pasojë e shtrenjtimit të energjisë Shtrenjtim të çmimeve parashikohet të ketë edhe për vajin e ullirit. Prodhuesit shqiptarë ngrenë shqetësimin...

Vazhdon rritja e çmimit të derivateve në Kosovë, ja sa janë...

0
Në Kosovë po vazhdon rritja e çmimit të derivateve, raporton Gazeta Blic. Sot çmimi i naftës është 1.88 cent. Gazeta Blic ka siguruar fotografi të disa prej...

Transportuesit e udhëtarëve me kërkesa për Qeverinë pas rritjes së çmimeve...

0
Shoqata e Transportit Rrugor të Udhëtarëve ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës që për një periudhë të caktuar kohore të hiqet akciza për furnizimin...

Çmimi i naftës në Kosovë pritet të shkojë në 2 euro

0
Çmimet e karburanteve janë rritur përsëri edhe sot. Nëpër stacione të ndryshme karburantesh, në tableat treguese shihet që çmimi për një litër naftë ka...

Rritet sërish çmimi i naftës, një litër shkon në 1.82 euro

0
Të mërkurën ka pasur sërish rritje të çmimit të derivateve. Nga 1.80 euro sa ishte 1 litër naftë dje (emarte), sot ka arritur në 182...

Çka po ndodh me çmimin e derivateve? Brenda javës benzina shtrenjtohet...

0
Një javë më parë, kreu i Shoqatës së Naftëtarëve të Kosovës, Fadil Berjani në një deklarim për media paralajmëroi edhe një valë të re...

Hungaria shtrenjton naftën për shoferët e huaj, do të paguajnë gati...

0
Prej të premtes, shoferët e huaj në Hungari do të paguajnë çmim më të lartë për naftë, në krahasim me shtetasit hungarezë. Dekreti për këtë...

Ndodhë edhe kjo në Prishtinë, 7 euro kilogrami i qershive

0
Dje çmimi enorm i qershive në njërin nga marketet e shumta të Prishtinës, nuk kaloi pa i befasuar prishtinasit. 7 euro një kilogram i...