target="_blank"
Home Tags çmimi

Tag: çmimi

Zbritet dukshëm çmimi i naftës në botë, shtrenjtohet në Kosovë

0
Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT) ka caktuar çmimet tavan për shitjen e derivateve të naftës për 48 orët e fundit. Sipas vendimit, çmimi...

Çmimi i karburantit mund të rritet gjatë dimrit

0
New York, 12 shtator - Sekretarja e Thesarit, Janet Yellen, tha se ekziston mundësia e rritjes së çmimit të gazit në Shtetet e Bashkuara...

Ulet çmimi i grurit, arrin në nivelet e para luftës në...

0
Ulet çmimi i grurit në nivelet e muajit shkurt, kohë kur lufta Rusi-Ukrainë nuk kishte nisur. Çmimet janë ulur pas marrëveshjes së arritur në...

Deri në 80 euro një metër dru në Prishtinë, qytetarët druajnë...

0
Aktualisht një metër kub dru kushton deri në 80 euro, me një tendencë rritjeje në 100 euro. Një ton pelet vitin e kaluar kushtonte...

Paralajmërohet shtrenjtimi i biletave në autobusët e Trafikut Urban

0
Ani pse do të rritet kapaciteti i autobusëve në ”Trafiku Urban”, këta të fundit kanë paralajmëruar ngritje të çmimeve të biletave. Nga kjo ndërmarrje kanë...

Kostot e ushqimeve rriten me 30% në Greqi

0
Çmimet e ushqimeve janë rritur mesatarisht me më shumë se 30% në Greqi që nga fillimi i pushtimit të Ukrainës nga Rusia katër muaj...

Vendet e Perëndimit janë në “luftë” për gazin, çmimi rritet me...

0
Një mëngjes në fillim të qershorit, një zjarr shpërtheu në një objekt të panjohur në Teksas, i cili merr gaz natyror nga pellgjet e...

“Fluturon” çmimi i spinaqit në Kosovë

0
Muajve të fundit çmimet janë rritur globalisht. E një gjë e tillë ka ndodhur edhe në vendin tonë. Ngritje çmimi është vërejtur edhe tek spinaqi, në...

Çmimet janë rritur në bregdetin shqiptar

0
Qiratë e apartamenteve në Durrës po arrijnë çmime të larta, të paregjistruara më parë. Agjencitë imobiliare flasin për një rritje me rreth 15-20% më shumë...

MINT publikon çmimet maksimale të karburanteve për sot

0
Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, respektivisht Departamenti për Rregullimin e Tregut të Naftës, ka publikuar çmimet e produkteve të naftës për 24 orët...