Home Tags Energji

Tag: energji

KESCO në rrjetet sociale me kampanjë gjithëpërfshirëse për kursim të energjisë...

0
KESCO ka filluar thirrjet për kursim të energjisë elektrike për të gjitha kategoritë shpenzuese, duke filluar nga konsumatorët shtëpiak, industritë, e deri te bizneset...

Deklaratat e tregtarëve të energjisë elektrike në Europë janë tepër të...

0
Mbajtja e dritave ndezur në Europë këtë dimër mund të jetë më e vështirë sesa deklarojnë qeveritë aktualisht. Çdo javë, njerëzit që tregtojnë energji elektrike...

Eurozona është në recesion ekonomik, çmimet e energjisë po shkaktojnë presion...

0
Eurozona tashmë ka hyrë në recesion të shkaktuar nga rritja e çmimeve të energjisë, që do të zgjasë deri në fund të vitit. Në këtë...

Gjermania lidhet me qendrën në Baltik për energji të ripërtërishme

0
Gjermania ka siguruar një lidhje energjetike me qendrën që planifikohet të ndërtohet në Detin Baltik për prodhimin e energjisë përmes erës. Kjo pritet t’i...

Kriza energjetike në vend, 10 pikat e LDK-së për zbutjen e...

0
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka thënë sot se kriza energjike vazhdon të godasë vendin rëndë. Ai duke paraqitur planin 10 pikësh...

Mbretëria e Bashkuar përballet me rritje të çmimit të energjisë me...

0
Mbretëria e Bashkuar ka njoftuar një rritje prej 80 për qind në faturat e energjisë elektrike dhe gazit, në një përkeqësim dramatik të krizës...

Gjermania miraton masat për kursimin e energjisë në dimër

0
Qeveria gjermane ka miratuar një sërë masash për kursimin e energjisë gjat dimrit, të cilat do të kufizojnë përdorimin e ndriçimit dhe të ngrohjes...

Çmimi i rrymës në bursën hungareze ku blen Kosova “helm i...

0
Çmimi i energjisë elektrike në bursën hungareze, prej ku edhe blen Kosova, është shtrenjtuar shumë. Nga 430 sa ishte para 10 ditësh, sot ka arritur...

Maqedonia e Veriut, nga 1 shtatori, me masa për kursimin e...

0
Masa për kursimin e energjisë elektrika ka miratuar të martën Qeveria e Maqedonisë së Veriut . Në këtë mënyrë kompanitë do të ketë rekomandime, ndërsa...

Britania do të shpërblejë familjet që kursejnë energjinë

0
Familjet britanike me matës inteligjentë mund të paguhen për të fikur pajisjet me energji të lartë si lavatriçet gjatë orëve të pikut për të...