Home Tags Kosova

Tag: Kosova

Shefi i BERZH-it për Ballkanin: Rritja ekonomike e Kosovës për vitin...

0
Shefi i Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim për rajonin e Ballkanit Perëndimor, Matteo Colangeli në një intervistë të shkruar për Telegrafin ka thënë...

Sipas Eurostat, Kosova ka çmimet më të lira të energjisë në...

0
Shqipëria rezulton me çmimet më të larta të energjisë në Rajon pas Malit të Zi, sipas një botimi të fundit të EUROSTAT për ecurinë...

FMN: Ekonomia e Kosovës ka treguar elasticitet përballë rritjeve të fundit...

0
Zëvendësdrejtori menaxhues i Fondit Monetar Ndërkombëtar, Bo Li, ka treguar përshtypjet e tij pas vizitës dyditore që zhvilloi në Kosovë. Ai ka thënë se ekonomia...

Kosova shënon sot “Ditën pa makina”

0
Ministria e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës në bashkë organizim me Komunën e Prishtinës, Podujevës, Obiliqit, Shtimes, Lipjanit, Kaçanikut, Pejës, Gjilanit  OJQ-në “Marakli t’Biciklave”,...

Një qytetari në Kosovë i duhen rreth 12 vite të ardhura...

0
Shqipëria renditet e treta në Europë pas Bjellorusisë dhe Rusisë për çmimet më të shtrenjta të apartamenteve, në raport me fuqinë blerëse, sipas të...

BPO Summit 2022 e vendosë Kosovën në hartën Globale për shërbimet...

0
Sektori i Shërbimeve (BPO) në vendin tonë po njeh një zhvillim të hovshëm, duke u kthyer në motorin e zhvillimit ekonomik për Republikën e...

Kosova po zbrazet nga mjekët, Federata e Shëndetësisë: Ne s’hyjmë në...

0
Viteve të fundit kanë qenë të shumta raportimet në media për mjekët që kanë braktisur Kosovën për të ikur në Perëndim në kërkim të...

ATK: Vetëm dje janë inkasuar 417 mijë e 163 euro borxhe

0
Administrata Tatimore e Kosovës (ATK), ka njoftuar se po vazhdojnë aktivitetet e Departamentit për Menaxhimin e Mbledhjes së Borxheve, ku janë zhvilluar procedurat e...

Krizë për pelet

0
Besnik Hasani, tash e dy javë, është duke kërkuar pelet në tregun e Kosovës. Në shumë dyqane thotë se ka mungesë, ndërsa aty ku...

Arrijnë në 15 mijë të huajt që jetojnë në Shqipëri, gjysma...

0
Ka arritur pothuajse në 15 mijë numri i të huajve që jetojnë në Shqipëri me leje qëndrimi, ndërsa pothuajse gjysma e tyre janë për...